Hakkımda

AnasayfaHakkımda

Esra Bayraktar Süngü

İstanbul’da doğan Psikolog/Psikoterapist Esra Bayraktar Süngü Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince bir çok kez onur ve yüksek onur belgeleri almaya hak kazanmıştır. Istanbul Esenyurt Üniversitesinde Klinik Psikoloji master eğitimini bitirmiş ve Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Lisans eğitiminden sonra Bilgi Üniveristesi Klinik Yüksek Lisans programında Çift ve Aile Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Psikoterapi Enstitüsü’nde 3 yıl süren ileri seviye psikoterapi eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Bireysel terapiyi içeren bu eğitim; psikolojik süreçleri ve kişilik yapılandırmalarını farklı açılardan ele alarak sorun üzerinde daha derin çalışmayı sağlayan farkındalık ve içgörü kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir. Psikolog Esra Bayraktar Süngü EMDR Derneği’nden *EMDR “Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme” eğitimi tamamlamıştır.

Hakkımda

EMDR Ruhsal travmaların tedavisinde, anksiyete-kaygı bozukluklarında alkol ve madde bağımlılığında çok başarılı ve kısa sürede sonuçlar verdiği kanıtlanmış bir psikoterapi yöntemidir. Hipnoterapiye her zaman özel bir ilgi duymuş buna bağlı Tıbbı Hipnoz Merkezi’nden hipnoterapi eğitimini almış ve psikoterapi seanslarında hipnozu aktif olarak kullanamaya başlamıştır. Hipnoz sorunları çözme, kendini ve duygularını yeniden tanıma sürecinde destekleyici bir yaklaşım olarak görmektedir. Daha sonra Evlilik Terapisi eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamış başarı belgesini almıştır. Evlilik sorunları ile çalışırken cinsel hayatın evlilik yaşantısına etkisini fark etmiş ve ikisini entegre etme amacıyla Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nden Cinsel Terapi eğitimlerini de tamamlayarak bu konuda da uzmanlık sertifikasını almıştır.

Psikolog Esra Bayraktar Süngü her bir danışanın kendine özgü olduğunu ve kendine özgü değerlendirilerek bir psikolojik destek süreci uygulanmasını doğru bulmaktadır. Bu sebeple standart bir terapi programı yerine danışanın ihtiyacına yönelik bütüncül bir psikoterapi ekolü benimsemektedir. Bütüncül psikoterapi danışana göre farklı teknik ve yöntemlerin kullanılabildiği sorunu çözmeye yönelik bir psikolojik destek sürecidir.

Klinik Psikolog Esra Bayraktar Süngü alanında uzman kişilerin gerçekleştirdiğini bir çok farklı eğitim ve sertifika programına katılmış ve katılmaya devam ederek bilgilerini güncel tutmaya önem vermektedir. Çünkü insanla çalışılan her alan gibi psikolojik destek sağlayan bir uzmanında da öğrenmesinin sonu olmadığına inanmaktadır.

Şuanda meslek arkadaşı ile kurdukları İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne kayıtlı Aktarım Psikoloji’de bireysel- çift- cinsel-ergen terapi-hipnoterapi hizmeti sağlamaya ve kurumsal eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki erkek çocuk annesidir.

Sahip olduğu Diplomalar ve Sertifikalar

• Davranış Bilimleri Enstitüsü EMDR Terapisi Eğitimi
• T.C Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü
• T.C İstanbul E. Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
• T.C Bilgi Üniversitesi Klinik Yüksek Lisans Koordinatörlüğünde Aile ve Çift Terapisi
• Borderline Kişilik Bozukluğunda Aktarım Odaklı Psikoterapi (Prof. Dr. Johne CLARKİN New York Cornell Üniversitesi Weil Tıp Fakültesi)
• Bütüncül psikoterapi (Kişilik Bozuklukları) Eğitimi Uzman Doktor Tahir ÖZAKKAŞ, Psikoterapi Enstitüsü
• Hipnoz Eğitimi Tıbbı Hipnoz Derneği
• Holistik Cinsel Terapi Eğitimi Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
• Evlilik Terapisi Eğitimi CİSED
• Narsisistik, Borderline, Şizoid Kişilik Bozuklukları, Travma Tanı, Teknik ve Tedaviler (Dr. Judith PEARSON Phd,Lpc)

• Psikanalitik Psikoterapilerde Olgu Sunumlarıyla Nesne İlişkileri Prof. Dr. Vamık VOLKAN
• Psychotherapy Integration (John C.NORCROSS Professor of Clinical Psychology Distinguished University Fellow)
• ‘Time Limited Dynamic Psychotherapy Levenson Enstitüsü Başkanı Prof. Hanna LEVENSON, PhD, USA
• Tematik Algı Testi Artı Psikolojik Danışma, Eğitim ve Psikoterapi Merkezi Doç Dr Azmi Varan
• Transaksiyonel Analiz Temel Eğitimi Artı Psikolojik Danışma, Eğitim ve Psikoterapi Merkezi Doç Dr Azmi Varan
• 13. ULUSAL PSİKOLOJİ KONGRESİ Hacettepe Üniversitesi
• 15. ULUSAL PSİKOLOJİ KONGRESİ İstanbul Üniversitesi

Uzman Hakkında Tavsiye Yazıları

Hakkımda
Esra Bayraktar

Psikolog Esra Bayraktar Süngü her bir danışanın kendine özgü olduğunu ve kendine özgü değerlendirilerek bir psikolojik destek süreci uygulanmasını doğru bulmaktadır.

İletişim
Suadiye Mah. Bağdat Cad. Suadiye Apt. No 449 D:7 Kadıköy / İstanbul
0542 829 35 89 0216 358 69 62

Tüm Hakları Saklıdır © Nano Tasarım. 2019